Jak umyć okna 2x szybciej!

08:36 TosiowaMama 2 Comments

Podobno jestem gadżeciarą. Przynajmniej tak mówi mój mąż. No i jak na prawdziwą gadżeciarę przystało, lubię wyszukiwać i sprawdzać przedmioty, które mają mi ułatwić codzienne obowiązki. Tym razem chodzi o okna.Wiosną niemalże każda Pani domu zabrała się za mycie okien. Ja również podążyłam tym rytuałem. Oczywiście nie musicie się domyślać, że to jedna z rzeczy, których nie lubię robić (tak jak zmywania naczyn). Takim oto sposobem wpadł mi w ręce bardzo przydatny sprzęt. Mówię o elektrycznej myjce firmy Vileda.No i kurcze to naprawdę działa! Koniec lejącej się wody na parapet, koniec z kilogramem ręczniczków walających się pod nogami i latanie do sklepu po nowe rolki. Myję okna gąbką i wodą z płynem, a potem klik i ziuuuu myjką po oknie. Kilka ruchów i cała brudna woda trafia do pojemniczka. Co prawda jeszcze nie doszłam do perfekcji i tego mycia bez smug, ale to zaledwie chwila wprawy. Jedyny minus to, że nie dociera przy krawędziach, ale to już nie problem przejechać szmatką jak pozostałe kilometry okna błyszczą. Nic się przecież samo nie robi, ale to też może tylko kwestia czasu aż coś takiego trafi na rynek ;)

Rączka myjki jest ruchoma, więc ładnie dopasowuje się do powierzchni. Miłym zaskoczeniem jest dla mnie ciche działanie urządzenia. Składanie i rozkładanie to kilka prostych ruchów. Czyszczenie to także łatwizna. Po umyciu okien wyjmujesz zbiorniczek z brudną wodą, wylewasz ją i przepłukujesz. W moim mieszkanku spokojnie obskoczę wszystkie okna na jednym ładowaniu. W dodatku myjka elektryczna Vileda jest lekka, dzięki czemu ręka tak szybko się nie męczy.

Szczerze polecam ten gadżet, dużo przyjemniejsza praca.

2 komentarze:

  1. Czasami fajnie jest być gadżeciarą! Jeśli jeszcze do tego ten gadżet jest bardzo pomocny to czemu go nie mieć :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O tak! Muszę przyznać, że moje okno balkonowe na dole było już myte niezliczoną ilość razy. Słyszę tylko "Mamo, już umyłem, chodź zrobić ziuuu!" ;)))

      Usuń