Nie bój się marzyć

15:29 TosiowaMama 1 Comments


Marzenia się spełniają. Tak nam śpiewa Majka Jeżowska.
To prawda? Mam nadzieję, że tak.


Zamknijcie oczy. Powiedzcie mi, co widzicie? Leżak pod palmami gdzieś na słonecznej plaży na Bahamach? A może domek z białym płotkiem? Może wystarczy Wam tylko plecak żeby wyruszyć na przygodę życia.
Każdy człowiek ma jakieś marzenia, a co jest jest wtedy najważniejsze? Dążenie do nich! Samo niestety nic się nie zrobi. Mówienie, że chcę dom nie zbuduje fundamentów. Na to trzeba zapracować, pomóc tym marzeniom, bo są one w zasięgu Twojej ręki. Zawsze! Nie daj sobie wmówić, że czegoś się nie da. Wiele osób nie pomyślałoby, że uda im się osiągnąć to, co mają teraz w życiu. Dlaczego to nie możesz być akurat Ty? No właśnie, jak najbardziej możesz i życzę Ci tego z całego serca.Nie dajcie zepsuć swoich planów. Nie bójcie się marzyć. To nie boli, a moim zdaniem żyje się przyjemniej. Dobrze jest mieć w życiu cel. Nie masz wtedy czasu na kłótnie, marnowanie chwil. Robisz wtedy wszystko, aby Twoje życie było lepsze.
Jeśli zapomnisz o swoich marzeniach, nie daj im zniknąć do końca. Pomyśl jaką będziesz miał radość po osiągnięciu kiedyś dla Ciebie niemożliwego. Może to ostatnia rzecz jaka potrzebna Ci do spełnienia siebie?
Myślicie pewnie dlaczego nagle taka zmiana nastroju? Otóż jak każdy mam swoje postanowienia noworoczne. Z roku na rok człowiek się uczy na każdym kroku i zdobywa mnóstwo doświadczenia. Ja osiągnęłam wiek, w którym wiem czego chcę dla siebie i dla rodziny. Może jestem jeszcze młoda, powiecie, że wiele przede mną. Macie rację. Zamierzam jednak próbować.

Marzenia - NADCHODZĘ.


1 komentarz:

  1. Spełnienia marzeń !!
    Ja marzę co roku o wspaniałych wakacjach :) z moją rodziną :)
    A w tym roku jeszcze zrobić coś dla siebie ;) ale o tym napiszę po powrocie z DE :)

    OdpowiedzUsuń